SCHLADMING, AUSTRIA

Products

 • Schladming, Austria
 • Schladming
 • Lamp efficacy

  Lamp efficacy

  Ensuring the lamp efficiently converts electricity into light (lm/W).

 • Ballast classification

  Ballast classification

  Controlling the electricity supply to the lamp (Energy Efficiency Index).

 • Luminaire distribution

  Luminaire distribution

  Controlling light emission using optics which bend and shape the light to the correct location.

 • System efficacy

  System efficacy

  Combining optical and thermal control within the luminaire (luminaire lm/W).

 • Presence/absence detection

  Presence/absence detection

  Providing lighting only when it’s needed.

 • Daylight detection

  Daylight detection

  Reducing waste light during daylight hours.

 • Constant illuminance

  Constant illuminance

  Producing the correct lighting levels for the duration of the maintenance period.

 • Task-scene setting

  Task-scene setting

  Allowing the user to set scenes and adapt the lighting to different tasks.

 • Timed off

  Timed off

  Automatic cut-off to turn all lights off during unoccupied hours.

 • Task lighting

  Task lighting

  Lighting task areas with the correct amount of light.

 • Zoning of lighting

  Zoning of lighting

  Zoning lighting in accordance to occupancy patterns or window location.

 • Maintenance schedule

  Maintenance schedule

  Tailoring maintenance schedules in accordance to product age, performance and environment.

 • Waste light

  Waste light

  Eliminating waste light which does not hit the intended target.

 • Reflectance

  Reflectance

  Taking advantage of light which is reflected from the surface within the space.

 • Visible smart metering

  Visible smart metering

  Enabling results of actions to be quickly seen as increased or decreased energy use to encourage responsible energy consumption.

Międzynarodowy ośrodek narciarski odnowiony i wyposażony w oprawy LED

Schladming jest jednym z wiodących międzynarodowych ośrodków narciarskich w Austrii. Jest on częścią sieci Ski Amadé obejmującej 28 obszarów narciarskich i miejscowości, które tworzą największy obszar narciarski w Europie. Schladming po raz drugi w historii zostało wybrane jako miejsce zorganizowania Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim, które odbyły się w dniach 4-17 lutego 2013.

Celem projektu oświetleniowego była renowacja istniejących opraw oświetleniowych w centrum miasta i oświetlenie nowych ulic i rond wokół tego miejsca. Thorn został wybrany do stworzenia projektu i zagwarantowania dostawy głównie dzięki dobrym specyfikacjom technicznym swoich opraw LED, ekspertyzom wydajności energetycznej i wieloletniej reputacji.

Latarnia drogowa Oxane (56W, 84W) została wybrana do oświetlenia ulic w niższych klasach oświetleniowych ME. Zaprojektowana do doskonałej wydajności oświetleniowej i wydajności energetycznej, Oxane, znajduje się w pierwszym szeregu technologii LED. Wraz z doskonałą kontrola cieplną i odpornością na działanie czynników zewnętrznych, samoczyszczący kształt zapewnia precyzyjne działanie w surowych warunkach Schlamding.

Do oświetlenia ścieżek dla pieszych w niższych S-kategoriach zostały wykorzystane latarnie Plurio O LED oraz Avenue F LED. Ponadto Plurio O jest częścią większej grupy oferującej styl i wydajność w celu ograniczenia oświetlenia niechcianego. Zgodnie z normą europejską EN13201 Plurio O jest sklasyfikowany jako klasa G5, odpowiadająca pełnemu odcięciu poziomemu w celu zapobieganiu światła skierowanemu ku górze. Z wyposażeniem ULOR 0 %, Plurio spełnia nawet wymogi bardziej rygorystycznej klasy G6.

Latarnia Avenue F LED cechuje się pryzmatycznym zwieńczeniem do obniżenia olśnień i uzyskania charakterystycznego nowoczesnego wyglądu. Najnowocześniejszy system LED zapewnia wydajność, wygodę i unikalną sygnaturę światła. Avenue F LED jest częścią dużej grupy ze skoordynowanymi kolumnami i wersjami ściennymi. 

Wszystkie oprawy oświetleniowe w Schladming zostały zainstalowane z układem ściemniania Bi power. Bi power obniża zużycie energii i strumień światła o 50 procent przez osiem godzin podczas nocy. Bi power to poza tym zwiększa trwałość układu LED bez zmiany stopnia oddawania barw i temperatury barwowej.

Jako jeden z kluczowych dostawców do miasta Schladming skorzystaliśmy z okazji powitania 50 międzynarodowych klientów i zwiedzenia miasta i znajdujących się tam instalacji, jednocześnie wymieniając się doświadczeniami odnośnie zrównoważonych rozwiązań oświetleniowych i oświetlenia LED.

Christian Schmid, manager projektu mówi: ”Poprzez uważny dobór odpowiednich kombinacji produktów, rozmieszczenia i wysokości zamocowania, zagwarantowaliśmy, że różnorodne zadania są oświetlane wydajnie i prawidłowo, przy minimalnej utracie światła. Co więcej, zastosowanie dobrych jakościowo latarni LED znacząco uprości wymogi odnośnie konserwacji i zmniejszy liczbę części zamiennych trzymanych w magazynie.

“Jesteśmy zachwycenie faktem, że Thorn będzie partnerem projektu ‘Schladming 2030’, który odzwierciedla oddanie miasta dla długoterminowej współpracy i zrównoważonego rozwoju.”

Manfred Breitfuß, Dyrektor generalny Congress Schladming dodaje: “Łączenie się w ciągu ostatnich kilku dekad różnych wiosek w jedno miasto doprowadziło do kilku problemów natury technicznej wynikających z zakłócania różnych punktów oświetlenia i wydłużonych kabli.

“Jako część inicjatywy Schladming 2030, Thorn został kompetentym partnerem i czekamy na kolejne wspólne przedsięwzięcia mające na celu oświetlenie Schladming w bardziej wydajny energetycznie i bezpieczny sposób.”