Home / O nas / Nowości i wydarzenia / Wspólnie rozświetlamy Polskę

Wspólnie rozświetlamy Polskę

  • Poland road
Sep 06, 2023

- zobacz jak możemy pomóc Twojej gminie.

Rządowy program "Rozświetlamy Polskę" to szansa na poprawę bezpieczeństwa i oszczędność energii w Twojej gminie. Skorzystaj z 4 000 000 zł dotacji i zainwestuj w wymianę oświetlenia starego typu na energooszczędne oświetlenie LED. 

Nasi eksperci chętnie udzielą Ci wsparcia na każdym etapie inwestycji tak, abyś jak najlepiej wykorzystał środki na modernizację.

Z programu "Rozświetlamy Polskę" mogą skorzystać gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie i wiejskie oraz związki międzygminne. Wartość dofinansowania, o które można wnioskować wynosi maksymalnie do 80 proc. wartości inwestycji, przy wymaganym wkładzie własnym gminy na poziomie 20 proc. 

Kilka najważniejszych informacji dotyczących programu:

  • wniosek o dofinansowanie projektu musi zostać zgłoszony do 18 września
  • okres gwarancji dla wymienianych opraw oświetleniowych musi wynosić co najmniej 60 miesięcy.
  • oprawy muszą gwarantować możliwość zdalnego sterowania i posiadać wszystkie wymienione certyfikaty: ENEC, ENEC+, ZD4i. (Dowiedz się więcej o UrbaSens Connect)

Korzyści dla Twojej gminy i jej mieszkańców.

Modernizacja oświetlenia ulicznego pozwala na znaczną redukcję zużycia energii elektrycznej (nawet do 80% - sprawdź nasze case study), co przekłada się na mniejsze rachunki za prąd i oszczędności finansowe dla miasta czy gminy. Dzięki inteligentnym systemom sterowania można dostosowywać jasność światła do zmieniających się warunków pogodowych czy ruchu ulicznego i osiągnąć dodatkowe oszczędności energii.

Jednakże korzyści z modernizacji wykraczają daleko poza czynniki ekonomiczne.

  • ŚWIATŁO DLA LUDZI

Nowoczesne oprawy są zaprojektowane tak, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo, dzięki czemu kierowcy, rowerzyści i piesi mogą łatwo i swobodnie poruszać się po drogach.

Ma to szczególne znaczenie w dzisiejszych czasach, gdy życie toczy się 24 godziny na dobę.

Dobrze oświetlone ulice redukują ryzyko wypadków komunikacyjnych, upadków i przestępstw, co przekłada się na spadek liczby wypadków i poprawę ogólnego bezpieczeństwa w mieście czy gminie.

  • ŚWIATŁO DLA PRZESTRZENI

Oświetlenie uliczne może pomóc kierowcom zorientować się w układzie drogi, zjazdów, rond, mostów i innych elementów.

Ponadto estetyczne i nowoczesne oświetlenie ulic i miejsc publicznych może wpłynąć na postrzeganie miasta lub gminy jako atrakcyjnego miejsca do życia, pracy i inwestycji oraz przyciągać więcej turystów.

  • ŚWIATŁO DLA ŚRODOWISKA

Obecnie 30% emitowanego oświetlenia w Europie jest tracone na rzecz zanieczyszczenia światłem.

Odpowiada to 3,3 miliarda euro zmarnowanych wydatków na energię i 21 milionom ton CO2 rocznie. Aby to zrównoważyć, potrzeba 875 milionów drzew rocznie.

Nowoczesna i elastyczna infrastruktura oświetleniowa zapewnia, że światło jest używane tylko wtedy, gdy jest potrzebne i tam, gdzie jest potrzebne. Wysokiej jakości oświetlenie z dobrze zaprojektowaną optyką i kontrolą rozsyłu światła pomaga wyeliminować zanieczyszczenie światłem.

Kliknij i dowiedz się więcej o tym jak NightTune od Thorn chroni ludzi i planetę.

 Poznaj wybrane rozwiązania Thorn:

 

 

INTELIGENTNY SYSTEM STEROWANIA

Poznaj system sterowania oświetleniem zewnętrznym umożliwiający zdalne sterowanie całą infrastrukturą oświetleniową gminy i miasta. Dowiedz się więcej o UrbaSens Connect.

 Modernizacja oświetlenia ulicznego to inwestycja, która przynosi liczne korzyści społeczne, ekologiczne i finansowe. Warto ją przeprowadzić ze sprawdzonym partnerem.

Zapraszamy do kontaktu.

Zespół Thorn Polska

Napisz do nas:

https://connect.zumtobelgroup.com/wspolnie-zmodernizujmy-oswietlenie  

← POWRÓT