CELTIC WAY, UK

 • Celtic Way, UK
 • Celtic Way, UK
 • Celtic Way, UK
 • Celtic Way, UK
 • Lamp efficacy

  Lamp efficacy

  Ensuring the lamp efficiently converts electricity into light (lm/W).

 • Ballast classification

  Ballast classification

  Controlling the electricity supply to the lamp (Energy Efficiency Index).

 • Luminaire distribution

  Luminaire distribution

  Controlling light emission using optics which bend and shape the light to the correct location.

 • Skuteczność instalacji

  Skuteczność instalacji

  Produkty Thorn LED są bardzo energooszczędne, redukują koszty utrzymania instalacji przez klub Celtic oraz emisję dwutlenku węgla.

 • Presence/absence detection

  Presence/absence detection

  Providing lighting only when it’s needed.

 • Daylight detection

  Daylight detection

  Reducing waste light during daylight hours.

 • Constant illuminance

  Constant illuminance

  Producing the correct lighting levels for the duration of the maintenance period.

 • Task-scene setting

  Task-scene setting

  Allowing the user to set scenes and adapt the lighting to different tasks.

 • Timed off

  Timed off

  Automatic cut-off to turn all lights off during unoccupied hours.

 • Task lighting

  Task lighting

  Lighting task areas with the correct amount of light.

 • Strefy oświetlenia

  Strefy oświetlenia

  Oświetlenie Celtic Way podzielone jest na strefy według przeznaczenia danego obszaru. Legendarny główny bulwar oświetlają 8m słupy z oprawami DYANA LED, parkingi oświetlają 6m słupy z oprawami ISARO LED.

 • Haromonogram konserwacji

  Haromonogram konserwacji

  Instalacja zaproponowana przez Thorn nie będzie wymagała praktycznie żadnej konserwacji przez pierwsze 6 lat użytkowania, pomoże to zminimalizować koszty klubu Celtic.

 • Waste light

  Waste light

  Eliminating waste light which does not hit the intended target.

 • Reflectance

  Reflectance

  Taking advantage of light which is reflected from the surface within the space.

 • Visible smart metering

  Visible smart metering

  Enabling results of actions to be quickly seen as increased or decreased energy use to encourage responsible energy consumption.

By oddać sprawiedliwość gruntownej przebudowie bulwaru Celtic Way, klub Celtic i główny wykonawca prac Waterman Group potrzebowali projektu oświetlenia, który przeszedłby do historii. Eddie Murphy, główny inżynier ds. elektryki w Waterman Group mówi, „Chcieliśmy światła, które wzmacniałoby dramatyzm nowych elementów zmodernizowanego bulwaru Celtic Way i skupiałoby uwagę kibiców na jego atrakcjach. Jednocześnie potrzebowaliśmy przykuwających uwagę, wymownych w swojej formie słupów, które byłyby odzwierciedleniem sukcesów klubu – wszystko to oczywiście w zielonych barwach klubu Celtic”. Dodatkowe wymagania zostały postawione dla oświetlenia przyległych parkingów, oświetlenie powinno gwarantować niezbędne poziomy bezpieczeństwa oraz umożliwiać spełnienie warunku klubu Celtic w postaci zwieszania banerów ze słupów oświetleniowych. Wymagania nie pominęły również kwestii wysokiej niezawodności opraw, kosztów utrzymania i łatwości konserwacji w kolejnych latach użytkowania.

Po wprowadzeniu w zakres wymagań klubu Celtic, zespół Thorn zaproponował rozwiązanie oparte na smukłym, 8 metrowym słupie z podświetlanymi na zielono końcówkami. Wyżej wymienione słupy są wyposażone w zwracające uwagę, energooszczędne oprawy z rodziny Dyana Thorn z wbudowanymi wysięgnikami umożliwiającymi zwieszanie 3 metrowych banerów reklamowych. W celu oświetlenia nowych parkingów do poziomów bezpieczeństwa i jednocześnie nie odciągania uwagi od głównego bulwaru, Thorn zaproponował rozwiązanie oparte na 6 metrowych słupach wyposażonych w oprawy Isaro LED. „Oprawy Thorn Isaro są bardzo energooszczędne i nie odwracają uwagi kibiców i fanów od bulwaru Celtic Way” mówi Eddie Murphy.

Wykorzystane produkty zostały dostarczone przez dealera Thorn, MacLean Electrical, instalacja na miejscu została obsłużona przez miejscowego podwykonawcę prac elektrycznych Pegasus Power & Communications. „Wszyscy partnerzy projektu pracowali razem bez widocznych przestojów i problemów tak by dostarczyć projekt zgodnie z planowaną data oddania i w założonym budżecie” mówi Eddie Murphy.

”Thorn pomógł nam w dostarczeniu instalacji oświetleniowej wywierającej ogromne wrażenie, wręcz wprawiającej w wizualne osłupienie, która podkreśla minioną chwałę klubu Celtic, bieżące sukcesy i przyszłe aspiracje”, mówi Eddie Murphy. „Celtic Way to teraz coś więcej niż tylko droga do stadionu Celtic Park – to także atrakcja sama w sobie, często widzimy lokalnych mieszkańców i kibiców zatrzymujących się by zrobić sobie zdjęcie i podziwiać słupy Thorn oraz oprawy, które wyznaczają linię bulwaru."

Klub Celtic jest zachwycony nową oprawą oświetleniową bulwaru, podkreśla ona walory i atrakcje Celtic Way. Robin Buchanan, główny zarządca stadionu z ramienia klubu mówi „Celtic Way to nowa, robiąca ogromne wrażenie przestrzeń publiczna przeznaczona dla naszych kibiców. Instalacja oświetlenia Thorn uwypukla w niej to co najlepsze. Będziemy kontynuować nasze wysiłki by rozwijać nasz klub we właściwym kierunku, tak by pokazać, iż jesteśmy jednym z lepszych klubów futbolowych na świecie i dać naszym fanom klub, z którego mogą być dumni."

Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji technologii LED, rozwiązania oświetleniowe Thorn zmniejszają zużycie energii i minimalizują koszty eksploatacji ponoszone przez klub. Celtic FC potrzebował niezawodnej instalacji, która działałaby tydzień po tygodniu przy zminimalizowanej potrzebie konserwacji opraw. Oprawy Thorn Dyana LED i Isaro LED praktycznie nie wymagają żadnej konserwacji przez wiele lat co czyni ich wybór znakomitym rozwiązaniem dla klubu.