Home / Realizacje / Projekty - realizacje

Projekty - realizacje

Office

Office

Celem oświetlenia biur jest efektywne oświetlanie zadań przy jednoczesnym kreowaniu harmonijnego, nie olśniewającego środowiska.  Przy organizacji zadań priorytetem jest minimalizacja zużycia energii w taki sposób, aby możliwa stała się redukcja kosztów ogólnych przy zachowaniu dbałości o środowisko naturalne i uzyskiwaniu efektywności w pracy. Przedstawione projekty dowodzą w jaki sposób możliwe jest uzyskanie wydajności, efektywności i komfortu w środowisku biurowym.  

Przemysł

Industry

Środowisko przemysłowe stawia duże wymagania. Od skomplikowanego montażu elementów składowych do przemysłu ciężkiego i magazynów, jest duże zapotrzebowanie na systemy o niskiej energochłonności.

Edukacja

Education

Oświetlenie jest zintegrowane z zadaniami związanymi z edukacją, wpływa bezpośrednio na wprowadzanie udogodnień w czasie nauki zapewniając komfortowe warunki dla uczniów i nauczycieli.

Zdrowie i opieka

Health

Projekty dotyczące oświetlenia placówek służby zdrowia są wymagające. Od oddziałów szpitalnych po sale operacyjne, apteki, laboratoria i biura każda przestrzeń wymaga starannego rozważenia i zrozumienia. Projekty przedstawiają jak zastosowanie specjalistycznych produktów i specjalistycznej wiedzy gwarantuje dużą wydajność.

Handel

Retail

Duży poziom oświetlenia i poprawne oddawanie barw jest szczególnie ważne w przypadku oświetlenia żywności, napojów i produktów konsumenckich. Inne ważne kwestie dotyczące skuteczności obejmują bezpieczeństwo, komfort i oczywiście wydajność. Projekty tutaj przedstawione pokazują, jak staranny dobór produktów jest w stanie spełnić wszystkie te wymagania.

Hotele

Hotel

Od parkingów do spa, pokoje hotelowe oraz bary, wymagania branży hotelarskiej w zakresie oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego są daleko idące. Dotyczy to także wymagań estetycznych związanych ze stylizacją pomieszczeń.

Sport

Indoor Sports

Oświetlenie wnętrz sportowych posiada wiele specyficznych wymagań, inne są wymogi  oświetlenia z punktu widzenia sportowca inne widza a jeszcze inne ze względu na transmisje HDTV. Spełnienie wymogów takich jak oświetlenie pionowe, unikanie olśnień, które mogą przeszkadzać zawodnikom czy zapewnienie oświetlenia awaryjnego i kilkunastu innych parametrów to podstawa dobrego oświetlenia sportowego.

Drogi i Tunele

TunnelII

Ulice, drogi, autostrady, mosty i tunele – zużywają ogromne ilości energii i mogą być niebezpiecznymi miejscami. Oświetlenie ich jest niezbędne ponieważ odgrywają one bardzo ważna rolę w naszym codziennym życiu. Prezentowane tu projekty pokazują jak z powodzeniem stosować oświetlenie, które zapewnia bezpieczeństwo, widoczność, trwałość, skuteczność i wydajność.

Przestrzenie publiczne

Cityscape

Oświetlenie, które zapewnia stylowy wygląd w dzień i bezpieczeństwo w nocy - to dwa kluczowe wymagania  w oświetleniu miasta. Bardzo ważne są również czynniki takie jak: wydajność, komfort, funkcjonalność instalacji i trwałość.

Sztuka i kultura

Water Museum, St Petersburg, Russia

Od rzeźby do posągu, nowoczesne biblioteki po starożytne budowle, oświetlenie dla kultury i sztuki wymaga wrażliwości i starannego rozważenia wielu aspektów oświetleniowych i konserwatorskich. Wymaga również oświetlenia, które jest w stanie uzupełnić i wzmocnić przestrzeń.

Transport

Transporttation

Żaden z samolotów, pociągów, autobusów, metra lub promów, których używamy, nie może pracować bez oświetlenia. Czy obiekt jest na zewnątrz czy wewnątrz, wydajność, efektywność i komfort są istotnymi przesłankami projektu.

Strefy komunikacji i Parkingi

car parks

Oświetlenie dla obszarów komunikacji i parkingów jest niezbędne dla bezpieczeństwa publicznego. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa i widoczności, istotna jest efektywność energetyczna zapewniająca minimalizację kosztów eksploatacji.

Mieszkaniowe

MKB Malmo, Sweden

Od domów opieki do więziennych cel, oświetlenie do celów mieszkalnych wymaga inteligentnych, niezawodnych rozwiązań. Wydajność, efektywność, komfort, estetyka, bezpieczeństwo i elastyczność są istotne.