Home / Realizacje / Projekty - realizacje / Przemysł / Scattolin SpA. Verona, Włochy

Scattolin SpA. Verona, Włochy

 • Scattolin SpA. Verona, Italy
 • Scattolin SpA. Verona, Italy
 • Scattolin SpA. Verona, Italy
 • Scattolin SpA. Verona, Italy
 • Sprawność źródła światła

  Sprawność źródła światła

  Jak skutecznie lampa przetwarza energię elektryczną na światło(lm/W).

 • Klasyfikacja stateczników

  Klasyfikacja stateczników

  Steruje dopływem prądu do lampy ( wskaźnik sprawności energetycznej EEI)

 • Rozsył światła

  Rozsył światła

  Światłem emitowanym przez lampę steruje układ optyczny, który kształtuje wiązkę światła, aby docierała we właściwe miejsce

 • Skuteczność systemu

  Skuteczność systemu

  Wykorzystanie bardzo skutecznych źródeł światła w połączeniu z precyzyjnie wykonanym układem optycznym zapewnia wysoką skuteczność instalacji oraz maksimum mocy przy minimalnym zużyciu energii

 • Obecność/ nieobecność

  Obecność/ nieobecność

  Obecność: światło automatycznie włącza się i wyłącza zależnie od ruchu lub jego braku. Nieobecność: światło automatycznie się wyłącza i można je ręcznie włączyć z powrotem

 • Czujniki światła dziennego

  Czujniki światła dziennego

  Oprawy Thorn Industry są wyposażone we wbudowane czujniki światła dziennego, które sterują funkcją ściemniania. Takie rozwiązanie zapewnia roczne oszczędności na poziomie 20,000EUR (w porównaniu do starszej instalacji klienta)

 • Stałe natężenie oświetlenia

  Stałe natężenie oświetlenia

  Funkcja mająca na celu zapewnienie prawidłowego natężenia oświetlenia w całym okresie gwarancji powykonawczej.

 • Tworzenie sce ściennych

  Tworzenie sce ściennych

  Umożliwia użytkownikowi tworzenie różnych scen i dostosowywanie oświetlenia do konkretnych zadań.

 • Wyłącznik czasowy

  Wyłącznik czasowy

  Można zainstalować automatyczny wyłącznik prądu, który wyłącza światło w godzinach nieobecności użytkowników.

 • Oświetlenie zadania

  Oświetlenie zadania

  Oświetlenie obszaru zadania wzrokowego prawidłową ilością światła

 • Indywidualne oświetlenie stref

  Indywidualne oświetlenie stref

  Indywidualne oświetlenie stref: 116 opraw Titus jest podzielonych na 7 grup, oświetlających 7 głównych obszarów budynku. Każda z grup wyposażona jest w osobny czujnik światła dziennego do sterowania ściemnianiem. Klient korzysta w pełni z zalet światła dziennego i obniża koszty zużycia energii.

 • Harmonogram konserwacji

  Harmonogram konserwacji

  Przy planowaniu konserwacji należy wziąć pod uwagę wiek produktu, sprawność jego działania i środowisko.

 • Oświetlenie niepotrzebne

  Oświetlenie niepotrzebne

  Światło, które nie trafia w zamierzony cel, tworzy oświetlenie niepotrzebne.

 • Odbicie światła

  Odbicie światła

  Światło odbija się od powierzchni w obrębie danej przestrzeni.

 • Inteligentny miernik wizualny

  Inteligentny miernik wizualny

  Wyniki działań można szybko zaobserwować w postaci zwiększonego lub zmniejszonego zużycia energii.

Partnerstwo kluczem do sukcesu w biznesie

Studio Tecnico Giovanni we współpracy z Thorn rozwija swoją pełną sukcesów działalność biznesową i pomaga osiągać klientom znaczące sukcesy w zakresie redukcji kosztów eksploatacji i podniesienia skuteczności oświetlenia.

Tło projektu

Od kliku lat, specjalistyczne studio oświetlenia Studio Tecnico Giovanni Fraccaroli współpracowało z Thorn Italy w realizacji potrzeb swoich klientów. W oparciu o tą długą i obopólnie korzystną współpracę, Account Manager firmy Thorn, Marco Bacco zaprosił twórcę i dyrektora zarządzającego firmą, Giovanniego Fraccaroli do zacieśnienia współpracy w inicjatywie o nazwie Thorn Energy Partnership.

Thorn Energy Partnership (TEP) to ogólnoświatowe przedsięwzięcie wiążące Thorn z profesjonalistami w zakresie oświetlenia, promujące skuteczność energetyczną bez konieczności rezygnacji z dobrej jakości oświetlenia. Dzięki przystąpieniu do inicjatywy TEP, Giovanni uczęszcza na kursy szkoleniowe i zyskuje specjalistyczną wiedzę oraz umiejętności, a także wiedzę o produktach, niezbędną do projektowania dla swoich klientów światowej klasy schematów oświetleniowych oszczędzających energię.

Thorn Energy Partnership zapewnia bogactwo możliwości biznesowego wsparcia dla Studio Tecnico Giovanni Fraccaroli. Dokładniej rzecz ujmując, Giovanni ma ciągły kontakt ze swoim liderem sieci TEP, który zapewnia mu szczegółowe konsultacje techniczne w sprawie przetargów dla potencjalnych, nowych zleceń i pomaga opracowywać wydajne schematy oświetlenia dla klientów końcowych. Dodatkową korzyścią, która otwiera się przez Giovannim jest fakt, iż TEP posiada rozległą sieć kontaktów, która zwiększa ilość szans sprzedażowych dla jego firmy.

Ostatnio, szkolenie jakie przeszedł Giovanni w zakresie rozwiązań energooszczędnych zapewniło wielkiemu wytwórcy platform samochodowych i wywrotek, znaczne korzyści w zakresie skuteczności oświetlenia i oszczędności. Umiejscowienie drugiej fabryki na terenie regionalnej siedziby firmy, wymagało opracowania nowego, niezwykle wydajnego schematu oświetlenia. Po poddaniu ocenie kliku propozycji, firma wybrała Studio Tecnico Giovanni Fraccaroli jako dostawcę rozwiązania.

Sufity nowego obiektu, położone na wysokości 9m, wymagały zamontowania oświetlenia, które byłoby wystarczająco jasne i spełniało wymogi kierowników i pracowników fabryki. Dodatkowo, duże okna w ścianach i suficie umożliwiały osiągnięcie wysokiej wydajności oświetlenia, które można by było sukcesywnie ściemniać w godzinach, w których dostępne jest światło dzienne.

Rozwiązanie TEP i Studio Tecnico Giovanni Fraccaroli

Giovanni Fraccaroli i Thorn Italy współpracowały ze sobą bardzo blisko przy określeniu potrzeb, projektowaniu i realizacji bardzo wydajnej i skutecznej instalacji oświetleniowej dla nowej hali produkcyjnej o powierzchni 7,700 m2. „Pierwszym krokiem było zaprojektowanie schematu oświetleniowego, który byłby w stanie zapewnić właściwe połączenie jasności światła i jego wydajności” mówi Giovanni. „We współpracy z naszym liderem sieci TEP, przeprowadziliśmy wszystkie obliczenia i wypracowaliśmy idealne rozwiązanie dla naszego klienta".

Projekt Studio Tecnico Giovanni Fraccaroli wykorzystuje zalety najnowszych opraw świetlówkowych Thorn wyposażonych w ściemniacze. „Zaprojektowaliśmy cały schemat w oparciu o 116 opraw Thorn Titus Industry, każda z opraw wyposażona jest w 3 świetlówki 80W” mówi Giovanni. „Wytworzenie jednorodnego oświetlenia z wysokości 9m jest sporym wyzwaniem, jednak wysoko wydajne oprawy Thorn zapewniły znakomite rezultaty”.

116 opraw Thorn jest podzielone na siedem grup, obejmujących siedem głównych obszarów obiektu. Każda z grup wyposażona jest w osobny czujnik światła i sterownik zarządzający ściemnianiem. Umożliwia to klientowi maksymalizację korzyści płynących z naturalnego światła dziennego i redukcję kosztów zużycia energii. „Rożne obszary wewnątrz budynku otrzymują zróżnicowane ilości światła dziennego.” – mówi Giovanni – „Z oprawami Thorn Titus Industry i wbudowanymi sterownikami możemy ustawić odpowiedni poziom ściemnienia światła na wszystkich powierzchniach zakładu i zmaksymalizować wydajność energii zużytej na jego oświetlenie”.

Klient redukuje roczne koszty zużycia energii o €20,000

Partnerstwo i współpraca pomiędzy Studio Tecnico Giovanni Fraccaroli a Thorn Italy skutkuje godną podziwu wydajnością instalacji i oszczędnościami dla klienta końcowego. „Nowy schemat oświetlenia z wykorzystaniem produktów Thorn zapewnia znaczne oszczędności energii w porównaniu do poprzedniej instalacji – która jest wciąż w użytku w starszym obiekcie” mówi Giovanni. „W rezultacie, klient będzie oszczędzał około €20,000 rocznie na oświetleniu i osiągnie pełny zwrot kosztów poniesionych na nową instalację Thorn w zaledwie 18 miesięcy”.

Zastosowanie ściemniaczy zmniejsza koszty i nakład pracy na konserwację opraw

Dodatkowym atutem jest fakt, że klient będzie wydawał mniej na konserwację nowego schematu oświetlenia, który używa ściemniaczy, zwiększając tym samym żywotność świetlówek. „Ponieważ światła będą używane jedynie w ułamku swoich możliwości dla całego nowego obiektu, ich żywotność znacznie się wydłuży, tym samym zredukowane zostaną koszty i nakład pracy na konserwację”, mówi Giovanni.

Osiągnięcie biznesowego sukcesu w partnerstwie z Thorn Italy

Poza kwestią dostarczania niepodważalnych korzyści dla użytkownika końcowego, członkostwo w TEP wspomaga rozwój i wzrost Studio Tecnico Giovanni Fraccaroli. „Dzięki dostępowi do ekspertów w Thorn Italy możemy osiągnąć dla naszych klientów doskonałą równowagę skuteczności oświetlenia i jego wydajności” mówi Giovanni. „Możliwość zapewnienia innowacyjnych, skutecznych rozwiązań oświetleniowych dla klientów jest kamieniem węgielnym naszej działalności, a także głównym czynnikiem, który zapewnia nam sukces na polu pozyskiwania nowych klientów”.

Thorn Italy jest zdecydowany na kontynuację swojej długoterminowej, obustronnie korzystnej współpracy w ramach partnerstwa ze Studio Tecnico Giovanni Fraccaroli. ”Jesteśmy nieustannie zaskakiwani możliwościami, umiejętnościami i doświadczeniem Giovanniego i jego zespołu. Rozwiązania, które dostarczają doskonale nadają się jako modelowe przypadki wykorzystania produktów Thorn, takich jak np. oprawy Titus Industry oraz wielu innych” mówi Marco Bacco, Account Manager w Thorn Italy. „Mamy nadzieję na kolejne lata wspólnej pracy i pomocy klientom przy zwiększaniu ich skuteczności działania, redukcji kosztów zużycia energii, oraz spełnieniu wymogów dotyczących emisji jakie są dla nich, lub przez nich samych, określone.