Home / Realizacje / Projekty - realizacje / Drogi i Tunele / REJON GARDEN STREET, SHEFFIELD, ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO

REJON GARDEN STREET, SHEFFIELD, ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO

 • Garden Street Area, Sheffield, UK
 • Lamp efficacy

  Lamp efficacy

  Ensuring the lamp efficiently converts electricity into light (lm/W).

 • Ballast classification

  Ballast classification

  Controlling the electricity supply to the lamp (Energy Efficiency Index).

 • Luminaire distribution

  Luminaire distribution

  Controlling light emission using optics which bend and shape the light to the correct location.

 • System efficacy

  System efficacy

  Combining optical and thermal control within the luminaire (luminaire lm/W).

 • Presence/absence detection

  Presence/absence detection

  Providing lighting only when it’s needed.

 • Daylight detection

  Daylight detection

  Reducing waste light during daylight hours.

 • Constant illuminance

  Constant illuminance

  Producing the correct lighting levels for the duration of the maintenance period.

 • Task-scene setting

  Task-scene setting

  Allowing the user to set scenes and adapt the lighting to different tasks.

 • Timed off

  Timed off

  Automatic cut-off to turn all lights off during unoccupied hours.

 • Task lighting

  Task lighting

  Lighting task areas with the correct amount of light.

 • Zoning of lighting

  Zoning of lighting

  Zoning lighting in accordance to occupancy patterns or window location.

 • Maintenance schedule

  Maintenance schedule

  Tailoring maintenance schedules in accordance to product age, performance and environment.

 • Waste light

  Waste light

  Eliminating waste light which does not hit the intended target.

 • Reflectance

  Reflectance

  Taking advantage of light which is reflected from the surface within the space.

 • Visible smart metering

  Visible smart metering

  Enabling results of actions to be quickly seen as increased or decreased energy use to encourage responsible energy consumption.

Rada Miasta Sheffield korzysta z lepszego światła zużywając mniej energii dzięki oprawom ulicznym Oxane

Rada Miasta Sheffield zainstalowała oprawy Oxane z diodami LED razem ze złożoną przełomową technologią CMS po to aby zapewnić miastu projekt oświetleniowy dający powody do dumy. Oxane LED została wybrana jako oprawa, która zastąpi stare jednostki oświetleniowe w rejonie Garden Street w Sheffield. Jeśli te aktualnie prowadzone instalacje odniosą sukces, a już teraz wyglądają dobrze, w najbliższych latach miasto pomyśli o odnowieniu kolejnych ulic z wykorzystaniem technologii LED. Poprawi to nocną scenerię ulic, doprowadzi do obniżenia zagrożenia przestępstwami oraz znacząco przyczyni się do obniżenia energii, co jest zgodne ze zobowiązaniami władz w zakresie redukcji węgla.

Celem całego projektu była wymiana zużytego sprzętu na jednostki oświetleniowe zapewniające dobrą jakość światła z zachowaniem odpowiednich standardów oświetlenia przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii d minimum. Światło z istniejących opraw było mieszanką lamp SON & SOX dających słabe oddawanie barw i słabą równomierność świtała w danym obszarze. Koordynator zespołu inżynierów Jonathan Skill chciał skorzystać z dostępnych korzyści w zakresie redukcji energii poprzez uwzględnienie zmian w użytkowaniu przez pieszych i pojazdy i dopasowanie technologii CMS, tak aby dynamicznie stosownie do potrzeb zmniejszać lub podnosić poziom oświetlenia tej lokalizacji w wewnętrznej części miasta.

Wykorzystując w tym projekcie rozwiązanie LED, Rada uzyskała możliwość uzyskania natychmiastowego światła z wyjątkowymi właściwościami w zakresie oddawania barw, co pozwolił na obniżenie standardu o jedną klasę zgodnie z możliwościami dopuszczonymi w aktualnej normie brytyjskiej dla poziomów oświetlenia klasy S na autostradzie. W tym przypadku klasyfikacja oświetlenia ulicznego została obniżona z klasy oświetlenia S3 do S4. To przeklasyfikowanie dróg w zakresie jakości barwy oświetlenia jest powszechną praktyką w Zjednoczonym Królestwie i została uzgodniona w stosownych normach oświetleniowych i oferuje znaczące korzyści w redukcji energii.

Kolejną korzyścią dla Sheffield są dodatkowe oszczędności energii wynikające z wykorzystywania oprawy Oxane LED razem z technologią CMS, ponieważ umożliwia ona „przycięcie” czasów włączania dając natychmiastowe oszczędności energii, co jest bezpośrednio związane z wybranym poziomem światła. Zwiększa ona również żywotność diod LED bez wpływania na wydajność. Wybrany przez Radę system zarządzania oświetleniem umożliwi dopasowanie poziomów oświetlenia stosownie do lokalnych sytuacji, jeśli kiedykolwiek wstąpi taka potrzeba, pozwalając na przykład na odpowiednią reakcję w przypadku dużego ruchu ulicznego lub zwiększonej liczby pieszych przy okazji lokalnych wydarzeń.

Inżynier ds. Miejskiego Oświetlenia Bob Stevenson oświadczył, że „poprzez wykorzystywanie oprawy Oxane LED razem z technologią CMS jesteśmy w stanie dopasować poziomy oświetlenia do określonej pory mając pewność, że stosujemy odpowiedni standard oświetlenia dla ruchu pieszego i samochodowego oraz że mamy dynamiczną kontrolę nad tym żeby płacić tylko za zużytą energię".