Home / Realizacje / Projekty - realizacje / Sport / Spennymoor FC, UK

Spennymoor FC, UK

 • Spennymoor FC, UK
 • JOSS6185v1
 • APPS P SPENNYFC2
 • Lamp efficacy

  Lamp efficacy

  Ensuring the lamp efficiently converts electricity into light (lm/W).

 • Ballast classification

  Ballast classification

  Controlling the electricity supply to the lamp (Energy Efficiency Index).

 • Luminaire distribution

  Luminaire distribution

  Precise optical control ensures the efficient use of light by permitting an optimised design that lights the task to the required level with minimal waste

 • System efficacy

  System efficacy

  Combining optical and thermal control within the luminaire (luminaire lm/W).

 • Presence/absence detection

  Presence/absence detection

  Providing lighting only when it’s needed.

 • Daylight detection

  Daylight detection

  Reducing waste light during daylight hours.

 • Constant illuminance

  Constant illuminance

  Producing the correct lighting levels for the duration of the maintenance period.

 • Task-scene setting

  Task-scene setting

  Allowing the user to set scenes and adapt the lighting to different tasks.

 • Timed off

  Timed off

  Automatic cut-off to turn all lights off during unoccupied hours.

 • Task lighting

  Task lighting

  Lighting task areas with the correct amount of light.

 • Zoning of lighting

  Zoning of lighting

  Zoning lighting in accordance to occupancy patterns or window location.

 • Maintenance schedule

  Maintenance schedule

  Ease of maintenance allows routine tasks to be performed without affecting floodlight aiming, preserving the efficiency of the installation through time

 • Waste light

  Waste light

  Tight control of obtrusive light ensures the surrounding buildings and environment are not impacted by only directing the light where it is required.

 • Reflectance

  Reflectance

  Taking advantage of light which is reflected from the surface within the space.

 • Visible smart metering

  Visible smart metering

  Enabling results of actions to be quickly seen as increased or decreased energy use to encourage responsible energy consumption.

Spennymoor jest pierwszym klubem piłki nożnej, który prezentuje najnowszą technologię w dziedzinie projektorów oświetleniowych

Klub Spennymoor Town, zwany przez miejscowych kibiców The Moors, gra w lidze Northern League Division One angielskiego systemu ligowego piłki nożnej i od 2009 roku corocznie wygrywa rozgrywki Northern League Championships. W ramach starań o awans The Moors stał się niedawno pierwszym klubem piłki nożnej, który może się pochwalić posiadaniem naszych nowych projektorów oświetleniowych Champion.

Champion zmienia atmosferę meczy

Niedawna inspekcja wykazała, że stare oświetlenie terenów Brewery Field, dzierżawionych przez klub The Moors od miasta, nie spełnia swojego zadania. Nowe projektory oświetleniowe Champion pozwoliły klubowi wrócić do gry, zapewniając nie tylko wysokiej jakości oświetlenie boiska, ale też wygodę widzom i lokalnym  mieszkańcom.

Champion jest kompaktowym asymetrycznym projektorem na lampy metalohalogenkowe o mocy 1 i 2 kW. Zastosowano w nim koncepcje całkowitego odcięcia wiązki światła i zintegrowanej osłony, żeby zapewnić doskonałą kontrolę olśnień i światła niepożądanego (0 cd przy 90°). Wysoka sprawność tej oprawy gwarantuje maksymalną sprawność optyczną i dokładny rozsył światła z minimalnym rozproszeniem. Przy jednym położeniu montażowym projektora możliwe są trzy ustawienia lampy, do regulowania na miejscu.

Instalacja i konserwacja projektora Champion jest wyjątkowo łatwa, ponieważ umieszczona w tylnej części klapa odchylana na zawiasach umożliwia bezpieczny dostęp do lampy i jej wymianę, a wbudowany „układ celowniczy” pozwala odpowiednio nakierować oprawę, przy czym wszystkie te czynności nie wymagają użycia narzędzi. Otwarcie klapy automatycznie wyłącza zasilanie.

Przygotowany do awansu

Albert Hickman, który pracuje w Thorn Lighting, a jednocześnie rozegrał ponad 600 meczy dla The Moors, miał istotny wkład w wymianę instalacji na nową, wyposażoną w nowoczesne projektory oświetleniowe. Jak wyjaśnił: „Thorn doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważny jest dla miasta klub piłki nożnej odnoszący prawdziwe sukcesy, toteż zapewniliśmy The Moors wsparcie, dostarczając pierwsze projektory w latach sześćdziesiątych (za moich czasów), a teraz dokonując ich wymiany. Obecnie zainstalowane oprawy wykonano według nowoczesnego projektu i będą one emitować oświetlenie o wysokim natężeniu i doskonałej jakości, zgodne z surowymi wymaganiami FA.”

Ku zadowoleniu Paula Callaghana, Dyrektora klubu, nowe projektory oświetleniowe znacznie poprawiły widoczność i zostały bardzo przychylnie przyjęte przez kibiców. „Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że wymagają wymiany, ale wspaniale, że wprowadzone udoskonalenia są na poziomie Konferencji”, powiedział Callaghan. „Uważamy, że w tym sezonie mamy poważne szanse na awans, i w zawiązku z tym ważna jest dla nas świadomość, że nasz stadion jest równie dobry, jeśli nie lepszy, od innych stadionów w Evostik Northern Premier League. Jeśli rzeczywiście awansujemy, nie będziemy musieli się wstydzić.”