Home / O nas / Nowości i wydarzenia / Webinar: Jak oświetlać, aby nie prześwietlać

Webinar: Jak oświetlać, aby nie prześwietlać

  • Dark sky key visual
Sep 14, 2023

12.10.2023, 11.00-12.00

Webinar: Jak oświetlać, aby nie prześwietlać

12.10.2023, 11.00-12.00

Zanieczyszczenie światłem jest powszechne na całym świecie. Oprócz utrudniania podziwiania nocnego nieba pełnego gwiazd, zakłóca ono rytm dobowy ludzi i dzikich zwierząt. Na szczęście ostatnie wysiłki i inicjatywy podejmowane przez pracowników naukowych, architektów, projektantów oświetlenia i branżę oświetleniową doprowadziły do zwiększenia świadomości negatywnych skutków tego zjawiska.

Serdecznie zapraszamy na webinar, z którego dowiedzą się Państwo jak właściwie oświetlić ciemne niebo i poznają wytyczne dotyczące projektowania nocnego oświetlenia.

Gościem specjalnym naszego wydarzenia jest dr inż. arch. Magdalena Zienowicz, architekt, absolwentka Politechniki Wrocławskiej, adiunkt w Instytucie Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, ekspert w badaniach nad iluminacją i światłem w architekturze krajobrazu.

Autorka licznych artykułów z zakresu oświetlenia i iluminacji w przestrzeni miejskiej oraz eksperymentatorka i propagatorka działań przeciwdziałających zanieczyszczeniu światłem.
Pomysłodawczyni i projektantka Noctourów - projektu iluminacji Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu, który w 2022 roku pod nazwą „Jak ciemna jest noc?”  uzyskał międzynarodowe wyróżnienie w konkursie LIT Lighting Design Awards.
Rozmowę poprowadzi Marcin Wojciech Żebrowski, Business Development Coordinator, Urbanista, Podcaster, twórca kanału @Urbcast.
Absolwent Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Architektury ze specjalizacją Zrównoważone Projektowanie Urbanistyczne (Sustainable Urban Design) na szwedzkim Uniwersytecie w Lund. Doświadczenie projektowe zdobywał w duńskich pracowniach architektonicznych, a obecnie pracuje jako Business Development Coordinator w Henning Larsen Architects. Współtworzy międzynarodowy kolektyw projektowy Urban10, w którym projektuje i popularyzuje skandynawskie podejście do projektowania.
Od wielu lat mieszka w Skandynawii, a od trzech – w jej stolicy designu i architektury – Kopenhadze. Uwielbia poznawać ludzi i z nimi rozmawiać, a w podcaście dzieli się swoją największą pasją: miastami, urbanistyką i architekturą.

Wydarzenie jest bezpłatne, wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie:
https://connect.zumtobelgroup.com/Thorn-Jak-oswietlac-aby-nie-przeswietlac-webinar
← POWRÓT