Home / O nas / Nowości i wydarzenia / Urba wygrywa prestiżową nagrodę w kategorii projektu 2015 na konkursie we Francji

Urba wygrywa prestiżową nagrodę w kategorii projektu 2015 na konkursie we Francji

  • Urba scoops top 2015 design award in France
  • Urba scoops top 2015 design award in France
Feb 02, 2015

Nowa innowacyjna oprawa oświetlenia ulicznego LED od Thorn – Urba – wygrała prestiżową nagrodę "Etoile Observeur du design 2015" na ceremonii przyznawania nagród Star design w Paryżu. Urba to wszechstronna oprawa miejska LED zaprojektowana w całości przez światowej sławy architektów, Wilmotte & Industries.

Stworzona przez APCI (Przemysł na Rzecz Promocji Kreacji Przemysłowej), Observer du Designto to nagroda, która służy wyróżnianiu innowacyjnych osiągnięć w projektowaniu. Promuje projekt jako kluczowy czynnik w podnoszeniu konkurencyjności biznesu a także innowacji ekonomicznej, społecznej i kulturowej.

APCI opisuje oprawę Urba jako „nowoczesną, ekonomiczną, innowacyjną i wszechstronną rodzinę opraw, którą można zaadaptować w różnych rodzajach kontekstów miejskich i architektonicznych. Projekt oprawy sam w sobie jest bardzo elegancki w rozumieniu produktu a źródło światła stopniowo zwiększa swoją średnicę w kierunku masztu, na którym montowana jest oprawa, tak by zintegrować harmonicznie wszystkie techniczne komponenty układu i przede wszystkim stworzyć formalną ciągłość”

”Aluminiowa powłoka zewnętrzna oprawy jest pozbawiona zbędnych dodatków i nadmiernej stylizacji, pokryta czarną farbą epoksydową o lekko ziarnistej strukturze. W kontraście do tego źródło światła składa się z zestawu złożonego z lakierowanego aluminium i dichroicznego klosza. Ten kontrast składa się na jasny i wyrazisty „podpis” – rozpoznawalną w dzień i w nocy tożsamość oprawy.”

"W końcu, gradientowe światło optymalizuje wizualny komfort."

Thorn Global Product Manager dla oświetlenia dekoracyjnego zewnętrznego, Corinne Delor, mówi: "Jesteśmy zachwyceniu, że wygraliśmy tę nagrodę dla oprawy Urba, w szczególności dlatego, że Thorn był jedyną firmą oświetleniową reprezentowaną na tegorocznym konkursie. Observeur du Design patrzy nie tylko na estetykę, lecz także na aspekt ekonomiczny produktu, jak jest wytrzymały, a także w jakim stopniu przyjazny dla środowiska naturalnego. Ta nagroda potwierdza jedynie, że Urba odhacza wszystkie te wymagania na liście.”

Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat oprawy Urba, zapraszamy do skorzystania z poniższego linku.

← POWRÓT