Home / O nas / Nowości i wydarzenia / Łatwiejsze sterowanie oświetleniem zewnętrznym

Łatwiejsze sterowanie oświetleniem zewnętrznym

  • Outdoor public lighting made easy
Jan 13, 2015

Trzy poziomy sterowania światłem od Thorn

Thorn wprowadził trzy poziomy sterowania światłem by jeszcze bardziej ułatwić konfigurację najlepszych ustawień dla konkretnego rozwiązania oświetlenia zewnętrznego. Nowe poziomy, Single (pojedynczy), Group (grupa) lub Total (całość) – zostały zaprojektowane by pomóc w dostarczeniu odpowiedniego światła we właściwe miejsce w wybranym czasie, tak by stworzyć bezpieczne, komfortowe i wydajne środowisko.

Pierwszy i najbardziej podstawowy poziom sterownia – Single – zawiera samodzielne moduły sterujące, w tym czujniki ruchu, fotokomórki i przełączniki czasowe, jest przeznaczony dla małych instalacji oświetlenia publicznego. W związku z faktem, iż wszystkie wyżej wymienione moduły są dołączone do oprawy lub z nią zintegrowane, takie samodzielne rozwiązanie jest nisko kosztowe i łatwe w montażu. Drugi poziom sterownia – Group – składa się z lokalnych sterowników segmentowych przeznaczonych dla małych i średnich instalacji oświetlenia publicznego, sterowanych za pomocą okablowania zasilającego, kabli sterujących, radiowo lub z wykorzystaniem technologii Powerline. Na koniec, trzeci, najbardziej zaawansowany poziom sterowania – Total – składający się ze zdalnie sterowanych systemów centralnych umożliwiających indywidualne sterowanie i monitorowanie średnich i dużych instalacji oświetlenia publicznego za pośrednictwem sygnału Powerline lub radiowo. Interoperacyjność takiego rozwiązania umożliwia podłączenie do niego innych instalacji np. kamer monitoringu lub czujników powietrza.

Christophe Durand, Global Product Manager w Thorn mówi: "Oświetlenie to 19% światowego zużycia energii. Dla miasta ta wartość rośnie gwałtownie i stanowi prawie 50% kosztów zużycia energii. W połączeniu z rosnącymi kosztami energii, redukcją budżetów i koniecznoścą bycia oszczędnym w zużyciu energii, zapotrzebowanie na układy sterujące oświetleniem, które mogą zostać włączone do istniejących już instalacji oświetleniowych nigdy wcześniej nie było tak duże jak w chwili obecnej. Korzyści otrzymywane dzięki zastosowaniu sterowników Thorn, to m.in. oszczędność energii, zredukowane koszty utrzymania i konserwacji, dłuższa żywotność źródła światła oraz niższy koszt zakupu. Sterowniki Thorn to także jeden to najprostszych i oczywistych sposobów na zredukowanie zużycia energii przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa oraz wymaganego poziomu komfortu oświetlenia."

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o trzech poziomach sterowania publicznym oświetleniem zewnętrznym zapraszamy do zapoznania się z broszurą Outdoor Lighting Controls.

Więcej informacji na temat sterowników firmy Thorn znajdą Państwo tutaj.

← POWRÓT