Home / O nas / Nowości i wydarzenia / Thorn oświetla obiekty sportowe i infrastrukturę w Soczi

Thorn oświetla obiekty sportowe i infrastrukturę w Soczi

  • Thorn illuminates the new Adler railway station in Sochi
  • Thorn illuminates the new Adler railway station in Sochi
  • Thorn illuminates the new Adler railway station in Sochi
Feb 04, 2014

Thorn dostarczył wiele rozwiązań oświetleniowych dla różnych obiektów i budynków w trakcie przygotowań do sportowych wydarzeń w Soczi. Całkowita kwota zamówienia na te projekty osiągnęła wysokość 3,5 miliona euro. Jako jeden z głównych dostawców oświetlenia zewnętrznego, Thorn dostarcza wysokiej jakości oświetlenie dla niektórych z tych wydarzeń.

„Projekty w Soczi pokazują duży potencjał Thorn w kategorii oświetlenia zewnętrznego. Dalsze wzmocnienie naszej pozycji na rynku oświetlenia zewnętrznego uważamy za wyzwanie sportowe nie tylko w kontekście Soczi”, mówi Ulrich Schumacher, Dyrektor Generalny Zumbotel Group.

Zewnętrzne oświetlenie z energooszczędną technologią LED

Projekty, które zostały zrealizowane przez Thorn w Soczi to ośrodek narciarski Alpica Service z dwoma terminalami i trzema stacjami przesiadkowymi, dwie stacje kolejowe „Adler” i „Park olimpijski”, hotele, tor biathlonowy, park snowboardowy i narciarski „Freestyle”, część pałacu lodowego Bolszoj, jak i oświetlenie uliczne przy głównej drodze. Rozwiązania oświetleniowe Thorn dla obiektów sportowych i różnych projektów infrastrukturalnych opierały się głównie na energooszczędnych oprawach LED.

Od kolejki linowej po park do sportów wyczynowych

Kolejka linowa „Alpica Service” łączy stację kolejową „Alpica Service” z obszarem narciarskim „Psekhako”. Thorn w większości wyposażył kolejkę linową, stacje oraz pomieszczenia techniczne w oprawy oświetleniowe LED oraz reflektory iluminacyjne. W przypadku nowej stacji kolejowej w części Adler „Alpica Service”, „Esto-Sadok”, Thorn wykorzystał iluminację fasady, aby zaakcentować szczegóły architektoniczne nowego budynku. Wszystkie obszary zewnętrzne należące do tego głównego węzła transportowego zostały wyposażone również w energooszczędne oświetlenie uliczne LED od Thorn. Poza torem biathlonowym oraz pałacem lodowym Bolszoj, Thorn dostarczył również oświetlenie dla parku sportów ekstremalnych „Rosa Khutor”. Wysoko wydajne reflektory zostały wykorzystane do wykonania perfekcyjnej iluminacji dla wyczynów światowej sławy narciarzy i snowboardzistów.

Jako dostawca oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego, Thorn istnieje na rynku rosyjskim od ponad 20 lat i posiada swoje siedziby w Moskwie i Sankt Petersburgu.

← POWRÓT