Home / O nas / Nowości i wydarzenia / Thorn: Nasze zaangażowanie w technologię LED

Thorn: Nasze zaangażowanie w technologię LED

  • Thorn's commitment to LED Lighting
Jun 09, 2014

Wraz z wzrostem nacisku na redukcję zużycia energii i emisji dwutlenku węgla przemysł oświetleniowy znalazł się w fazie wdrażania istotnych innowacji. Oświetlenie, które jest elementem naszego codziennego życia, ma ogromny wpływ na nasze otoczenie ekonomiczne i ekologiczne. Tym samym daje ono jedną z poważniejszych możliwości by zmieniać je na lepsze.

W firmie Thorn podejmujemy pionierskie wysiłki by przełożyć te możliwości na rzeczywistość. Stale rozwijamy nasze inteligentne rozwiązania. Wykorzystanie technologii LED w połączeniu z systemami sterowania może przyczyniać się do znacznej redukcji dwutlenku węgla i zmniejszenia zużycia energii. W ostatnich latach wprowadziliśmy na rynek ponad 25 produktów LED. Podniosło to nasze ogólne wyniki sprzedaży LED do 35% udziału w sprzedaży całościowej, co stanowi dużo lepszy wynik od zakładanego dla przemysłu oświetleniowego ujętego jako całość.

Szczególny nacisk kładziemy na to by wszystkie nowe produkty były zaprojektowane z myślą o maksymalnym wykorzystaniu zalet technologii LED. Naprawdę poważnie traktujemy to zagadnienie. Poza rozwojem nowych produktów dbamy o to by stale modernizować nasze oprawy i włączać do nich moduły LED, oczywiście tam gdzie ma to sens. Głównym założeniem jest utrzymanie mocy strumienia światła przy jednoczesnej znacznej redukcji zużycia mocy. W wielu przypadkach dopasowujemy moc strumienia do projektowanego zastosowania zamiast do źródła światła, tym samym de facto zwiększamy moc przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii.

Wkrótce dojdziemy do skuteczności produktów na poziomie 120Llm/W w miejscach takich jak biura i pomieszczenia dla celów edukacji. To niemal dwukrotnie więcej niż wyniki osiągane w przypadku konwencjonalnych opraw świetlówkowych.

Z całą pewnością możemy pochwalić się niezwykle zaangażowanym zespołem naukowo-badawczym, który zawsze patrzy na nowości i zastanawia się w jaki sposób, na różne sposoby, ulepszać oświetlenie przy jednoczesnej redukcji kosztów zużycia energii i minimalizacji oddziaływania na środowisko naturalne.

Zapraszamy od zapoznania się z naszą ofertą produktów LED

← POWRÓT