Home / O nas / Nowości i wydarzenia / The Thorn Experience: partnerstwo oparte na zaufaniu i innowacyjności

The Thorn Experience: partnerstwo oparte na zaufaniu i innowacyjności

  • The Thorn Experience: a partnership based on trust and innovation
  • The Thorn Experience: a partnership based on trust and innovation
  • The Thorn Experience: a partnership based on trust and innovation
  • The Thorn Experience: a partnership based on trust and innovation
Jun 16, 2015

Nasza historia datuje się na 85 lat wstecz, w tym czasie Thorn wyrobił sobie reputację innowacyjnej firmy i eksperta w swojej dziedzinie. Po drodze Thorn wypracował wiele trwałych partnerstw, niektóre z nich trwają już ponad 50 lat, z lokalnymi władzami i gminami miejskimi w wielu spośród ponad 100 państw, które stanowią obszar jego działania. Te wspólne działania przyjęło się nazywać Thorn Experience. Rada Hrabstwa Durham to jeden z przykładów takiej owocnej współpracy.

"Thorn Lighting jest partnerem w oświetleniu drogowym Durham County Council od lat 60tych ubiegłego stulecia. Przekonaliśmy się że długofalowe zaangażowanie w relacje handlowe z Thorn mogą być i bardzo korzystne. Te korzyści to długofalowa strategia i kontynuacja serii produktów oraz ciągłe ulepszanie procesów serwisowania.” – mówi Darren Hubbard, Starszy Inżynier ds. Oświetlenia Ulicznego, Rada Hrabstwa Durham.

Z populacją hrabstwa przekraczającą 500 000 mieszkańców, Rada Hrabstwa Durham jest jedną z największych władz lokalnych w Anglii. Jest jedną z wielu lokalnych władz w Wielkiej Brytanii i Irlandii która współpracuje z Thorn od ponad 50 lat.

Wspólna praca nad redukcją zużycia energii o 40%

Obecnie największe koszty zużycia generowane są przez 86 000 opraw ulicznych i oświetlenie znaków ulicznych na terenie całego hrabstwa. W zgodzie z postanowieniami dokumentu Carbon Reduction Commitment Energy Efficiency Scheme (CRCEE) i Climate Change Act, Rada pracuje by osiągnąć redukcję całkowitego zużycia o 40% i emisji CO2 do 2016 roku.

Niezwykle istotną częścią tej inicjatywy jest modernizacja tradycyjnych technologii i zastąpienie ich technologią LED. Jest to element szerzej zakrojonych działań mających na celu wymianę wszystkich niewydajnych opraw w hrabstwie. Do chwili obecnej Rada Hrabstwa Durham zamontowała już ponad 14 000 opraw ulicznych z modułami LED. Oprawa Oracle S została zamontowana w 2010 roku zapewniając najskuteczniejsze rozwiązanie możliwe dla tamtego czasu. Zamontowano ponad 8000 opraw. Nieco później, w 2013 roku, Thorn wygrał zamówienie oferując najniższą cenę, najlepsze parametry fotometryczne i skuteczność w postaci oprawy Isaro LED i R2L2 LED. Obecnie pracujemy nad dostarczeniem i zainstalowaniem opraw, cały proces został przewidziany na 6 lat realizacji. Dotychczas zamontowano 6000 tych opraw.

Samantha Berry, Key Account Manager, wyjaśnia: "W Thorn jesteśmy oddani badaniom i rozwojowi, zapewniającymi ciągły rozwój produktów. Dzięki instalowaniu najbardziej skutecznych modułów LED gdy tylko są dla nas dostępne, Rada Hrabstwa Durham otrzymuje to co najlepsze, najwyższą skuteczności i największe oszczędności energii. Jednak to co najważniejsze to fakt, że dzięki zastosowaniu opraw LED i ich poprawionym osiągom oraz redukcji w zakresie klas oświetlenia zapewniają one roczne oszczędności w zużyciu energii na poziomie ponad 50%. Nasze możliwości wyprodukowania i dostarczenia na czas tego czego wymaga od nas hrabstwo Durham jest kluczem funkcjonowania całego programu wymiany do dnia dzisiejszego.

Darren podsumowuje, "Dzięki budowaniu na naszych poprzednich doświadczeniach i zakończonych sukcesem projektach zawsze możemy się po Thorn’ie spodziewać więcej i lepiej. Cieszymy się z usprawnienia montażu jest teraz szybszy, oprawy zużywają mniej energii a nakłady i wysiłek potrzebny do ich konserwacji jest coraz mniejszy. Idąc dalej, oczekuję że produkty i usługi dostarczone przez Thorn będą coraz lepsze, oferując coraz lepszą jakość i wydajność, wciąż przy zachowaniu znakomitego współczynnika jakości do ceny.”

Jeśli chcą Państwo zapoznać się z pełnym opisem projektu dla Rady Hrabstwa Durham proszę kliknąć ten link.

Zapraszamy do zapoznania się z broszurą oświetlenia drogowego, dostępną pod tym linkiem.

← POWRÓT