Home / O nas / Nowości i wydarzenia / Raport zrównoważonego rozwoju 2012/13

Raport zrównoważonego rozwoju 2012/13

  • 2012/13 Sustainability report now available
Jul 10, 2013

Już po raz czwarty grupa Zumtobel opublikowała doroczny raport zrównoważonego rozwoju. Raport zrównoważonego rozwoju, składający się z magazynu i części merytorycznej, dokumentuje postępy w roku obrotowym 2012/13.

Wizja zrównoważonego rozwoju „Through light, we care.“ stanowi podstawę wszystkich procesów biznesowych firmy THORN oraz dwóch pozostałych marek z grupy – Zumtobel i Tridonic.

Pokazane są przykłady kluczowych inicjatyw zrównoważonego rozwoju w 2012/13. W tym idei Smart Building, Thorn Energy Partnership i City of Light - pokazowej instalacji zewnętrznej w Szwecji. Kilka projektów Thorn z Wielkiej Brytanii, Norwegii, Danii i Francji również pokazuje, jak zostały osiągnięte oszczędność energii od 25 do 89%.

Pozostałe obszary objęte w raporcie obejmują remont 3M€ fabryki opraw zewnętrznych Thorna we Francji. Fabryka korzysta teraz między innymi z 30% oszczędności energii na oświetleniu, instalacji zbierania wody deszczowej i wydajnego ogrzewana. Dzięki temu, niedawno otrzymała certyfikat ISO 14001.

CEO Harald Sommerer mówi: "Jesteśmy w stanie wnieść cenny wkład, zwłaszcza z myślą o efektywności energetycznej. Podejście do technicznych rozwiązania i produktów które rozwijamy dla wszystkich naszych trzech marek, oparte jest na efektywności energetycznej w sposób bardzo istotny. Bardziej ogólnie rzecz biorąc, we wszystkich naszych decyzjach, zawsze dbamy aby działać w sposób zrównoważony, tak jak to tylko możliwe. "

Raport ukazał się w języku niemieckim i angielskim i opiera się na standardowych wytycznych Global Reporting Initiative (GRI G3.1), które umożliwiają przejrzyste i porównywalne prezentowanie działań przedsiębiorstw, podejmowanych na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Prosimy kliknąć tutaj, aby pobrać magazyn raportu zrównoważonego rozwoju oraz część merytoryczną:

← POWRÓT