Home / O nas / Nowości i wydarzenia / Oświetlenie sportowe od Thorn

Oświetlenie sportowe od Thorn

  • Atlis flicker free.jpeg
Aug 14, 2014

Dwa projektory w świetle reflektorów, Altis i Champion

Podczas gdy media przechodzą swoją własną rewolucję, jakość przekazu kamer ze stadionów, torów lub innych miejsc spotkań wpływają na kwestię odbioru samej drużyny sportowej. Zmiany w sposobie przekazywania obrazu telewizyjnego i dodanie kamer do niemal każdego urządzenia przenośnego ujawniły potrzebę zastosowania dobrego oświetlenia. Kamery zwolnionego ruchu i reżyserzy potrzebują zbliżeń na gwiazdy sportu, a to oznacza, że samo oświetlenie musi wejść na nowy poziom. Thorn odpowiedział na te nowe potrzeby szeroką gamą „inteligentnych” systemów oświetlenia, wprowadzających nowe układy optyczne, szerszą funkcjonalność, optymalizację przełączania i technologię sterowania adaptacyjnego. W połączeniu z naszym doświadczeniem w projektowaniu oświetlenia sportowego mamy możliwości by zapewnić najlepszą możliwą przestrzeń sportowego współzawodnictwa spełniającą najnowsze wymagania ze strony mediów.

Oprawy Altis, projektory z wyładowczymi źródłami światła, zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o międzynarodowych przekazach telewizyjnych w jakości HD i wyposażone są w objęty gwarancją system „flicker-free” (brak migotania) kompatybilny z elektronicznym układem zasilania. W połączeniu z opatentowanym, wysokiej jakości układem optycznym, Altis spełnia wszystkie wymogi pokazywania wydarzeń sportowych w TV i HDTV w trybie bardzo dużego spowolnienia. Oprawa wyposażona jest w wyjątkowy układ optyczny składający się opatentowanego obrotowego odbłyśnika wykonanego z czterostronnych płatków, osłony i tylnego odbłyśnika. Altis zapewnia unikatowe połączenie parametrów fotometrycznych spełniających warunek osiągnięcia maksymalnej wartości luminacji pionowej.

Altis wykorzystuje najnowsze lampy krótko-łukowe z obustronnym trzonkiem, które poprawiają moc światła a także współczynnik oddawania barw (także temperatury barwy), niezbędne do osiągnięcia wysokiej jakości przekazu i zapewnienia najwyższej jakości odbioru transmisji. Znakomite zarządzanie wydzielanym ciepłem i wysokie parametry ochrony zapewniają spójny i stabilny charakter światła wraz z upływem czasu eksploatacji. Projekt oprawy Altis umożliwia jej integrację zarówno w nowych jak i modernizowanych projektach. Oprawa wyposażona jest w kilka udogodnień ułatwiających montaż i konserwację m.in. wymiana źródła światła bez wykorzystania narzędzi, dostęp od tyłu oprawy do skrzynki zapłonnika, celowniki do po obu stronach oprawy (do jej właściwego pozycjonowania) a także precyzyjne urządzenie do nakierowania oprawy z regulacją na obejmie.

Projektory oświetlenia sportowego Champion zostały zaprojektowane dla takich obszarów zastosowania gdzie decydujące znaczenie ma ograniczenie światła niepożądanego. Oświetlenie zapewniane przez projektor Champion spełnia wymagania najlepszych praktyk dla projektów oświetlenia, z najlepszymi w swojej klasie parametrami ograniczenia olśnień. Produkt został zaprojektowany w taki sposób, by przy montażu nie było konieczności odchylania oprawy, taka metoda montażu redukuje ilość światła niepożądanego, efekt olśnienia i łuny. Koncepcja układu optycznego opiera się na wykorzystaniu płaskiego klosza oraz zintegrowanej żaluzji zapewniających całkowitą kontrolę olśnienia i światła niepożądanego (0cd przy kącie 90°). Oprawa Champion oferuje szeroką gamę rozsyłów światła z jednej pozycji montażowej. Dzięki możliwości ustawienia źródła światła w jednej z 3 pozycji można osiągnąć takie położenie lampy, które zapewni wymagany poziom równomierności oświetlenia bez konieczności pochylania samej oprawy projektora. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest całkowite odcięcie światła niepożądanego powyżej kąta 75°. W celu ułatwienia montażu i nakierowania oprawy skrzynka zapłonnika została przesunięta i zamontowana jest teraz na obudowie oprawy. Drzwiczki dostępowe po otwarciu automatycznie odcinają zasilania oprawy. W obecnej wersji Altis umożliwia montaż i wymianę źródła światła bez wykorzystania narzędzi. Urządzenia celownicze z boku i na górze oprawy ułatwiają jej właściwe nakierowanie.

Kliknij ten link by uzyskać dodatkowe informacje o Atlis lub Champion.

← POWRÓT