Home / O nas / Nowości i wydarzenia / Nominowani do nagrody Zumtobel Group Awards

Nominowani do nagrody Zumtobel Group Awards

  • Zumtobel group award nominee image
Aug 05, 2014

Prezentowany materiał firmowy prezentuje przegląd pięciu projketów nominowanych w kategorii Urban Developments & Initiatives tegorocznego konkursu Zumtobel Group Awards, sponsorowanej przez Thorn Lighting. Kategoria skupia się na projektach miejskich, od kwestii związanych z planowaniem przestrzennym do projektów zagospodarowania przestrzeni publicznej poprawiających jakość życia w miastach. Materiał dostarcza dodatkowych informacji o nominowanych projektach:

ArchiAid, Sendai (Japonia) za "Architect Network to Support Reconstruction": Ten innowacyjny program połączył architektów i mieszkańców w celu odbudowy obszarów zabudowy i aktywizacji przemysłowej wschodniej Japonii, którą w 2011 roku nawiedziło potężne trzęsienie ziemi.

Burgos & Garrido Arquitectos / Porras La Casta / Rubio & Á._Sala / West 8, za "Madrid Río". Ten projekt przeniósł śródmiejską obwodnicę Madrytu pod ziemię, wyeliminował widoczny ruch uliczny, zachował i uwypuklił naturalne piękno rzeki Manzanares i „uwolnił” ponad 150ha przestrzeni miejskiej.

Elemental, Santiago (Chile), za "Pres Constitution": Ten, zgodny z polityką zrównoważonego rozwoju, miejscowy plan zagospodarowania został wdrożony po tym jak miasto Constitucion w Chile zostało nawiedzone przez tsunami w 2010 roku. Jednym z elementów planu jest nasadzenie potężnego lasu na brzegu rzeki, który ma w przyszłości chronić miasto przed kolejnymi tsunami.

Research Institute for Humanity and Nature, Kioto (Japonia), za "Megacity Skeleton": Ten projekt prototypowych domów ma za zadanie poprawić jakość środowiska miejskiego w gęsto zaludnionych obszarach zabudowy mieszkaniowej. Solidnej konstrukcji, prototypowe domy, posiadają konstrukcję która umożliwia wnikanie większej ilość światła dziennego – co poprawia jakość życia ich mieszkańców.

Turenscape, Pekin (Chiny), za "Qunli Stormwater Park": W ramach realizacji tego projektu w centrum Qunli New Town w Chinach powstał park mokradeł. Ma on za zadanie ochronę wrażliwego ekosystemu i jednocześnie umożliwienie mieszkańcom i gościom czerpanie radości z kontaktu z naturalnym środowiskiem za pośrednictwem wież widokowych i pomostów.

Zwycięski projekt zostanie ogłoszony 22 września na konferencji prasowej Zumtobel Group Award w Londynie.

Zapraszamy do oglądania!

← POWRÓT