NightTune

  • NightTune_Whitepaper_Landing_Page_Graphic_PL.jpg
Nov 24, 2022

Chronimy ludzi i planetę

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Ciemnego Nieba „na całym świecie wydajemy co roku co najmniej 50 miliardów dolarów na koszty energii, aby wytworzyć światło, które ucieka do przestrzeni kosmicznej”.

Światło to nie tylko się marnuje, ale może mieć negatywny wpływ na środowisko nocne, niepotrzebnie zwiększać koszty ponoszone przez właścicieli oświetlenia, zanieczyszczać nasze ciemne niebo i potencjalnie szkodzić ludzkiemu samopoczuciu.

Technologia NightTune marki Thorn została zaprojektowana w celu ograniczenia tych negatywnych zjawisk poprzez dostosowanie temperatury barwowej i strumienia świetlnego do pory nocy i środowiska, w którym technologia jest zainstalowana.

W przygotowanej przez nas białej księdze dotyczącej NightTune badamy możliwości, jakie może zaoferować ta technologia. W naszych rozważaniach opieramy się na wynikach badań ekspertów branżowych, pracowników naukowych i akademickich oraz analizujemy realne przykłady zastosowania. Przedstawiamy również produkty marki Thorn, które otrzymały znak jakości International Dark-Sky Association's Fixture Seal of Approval, potwierdzający ich przyjazność dla ciemnego nieba.

Kliknij i pobierz białą księgę o technologii NightTune.

← POWRÓT