Home / O nas / Nowości i wydarzenia / Na wydarzeniu Year of Light realizuje się koncepcja Thorn Lighting – Smart City

Na wydarzeniu Year of Light realizuje się koncepcja Thorn Lighting – Smart City

  • Thorn Lighting’s Smart City comes to life at Year of Light event
  • Thorn Lighting’s Smart City comes to life at Year of Light event
  • Thorn Lighting’s Smart City comes to life at Year of Light event
Apr 16, 2015

Na wydarzeniu pod nazwą the Year of Light w Dornbirn w Austrii, Thorn Lighting pokazał publicznie na żywo wersję modelu 3D Smart City online.

Model 3D ożywia ideę doświadczania w czasie rzeczywistym, która po raz pierwszy została uruchomiona w 2012 roku. Zaprojektowany z myślą o klientach, miał im ułatwić wizualizowanie sobie kwestii związanych z oświetleniem miejskim. Na model składają się prawdziwe studia przypadków i rekomendacje najbardziej skutecznych energetycznie produktów dla każdego z możliwych zastosowań.

Wiele lokalnych samorządów usiłuje uzyskać status „smart city” jednak czy tak naprawdę wiemy czym jest „smart city”? Dziś definicja jest wciąż bardzo rozmyta i nie można mówić o jej spójnym charakterze. Thorn Lighting definiuje smart city jako „to które wykorzystuje dane i stosuje technologię by dostarczyć usługi publiczne w sposób innowacyjny, zarówno dla korzyści mieszkańców tak by zwiększyć ich bogactwo, jak i dla środowiska – dbając o zrównoważony rozwój – by stanowiło ono lepsze miejsce do życia.”

Oświetlenie w inteligentnym mieście może pełnić kilka funkcji – przyciągać uwagę, oszczędzać energię, prowadzić ludzi bezpiecznymi ścieżkami. Iain Macrae, Head of Global Lighting Applications, Thorn Lighting „Oświetlenie nie tylko zmienia przestrzeń w miejsce pod warunkiem, że jest tam coś wartego uwagi. Normalne oświetlenie jest mało interesujące, lecz dziś można skutecznie zwracać światłem uwagę, taką która przyciągnie do miasta rzesze turystów."

LED stwarza nowe możliwości dla mieszkańców miast i ich zarządców polegające na tym, że można do nich podłączyć różne urządzenia. Ian wyjaśnia: „Jednym z przykładów jest integracja czujników, które są w stanie reagować na ruch lub warunki drogowe, przekazują informacje w otwartych formatach do innych systemów miejskich – prawdziwie partnerska współpraca. Thorn może zrobić to wszystko i w dalszym ciągu oszczędzać energię, realizować potrzeby mieszkańców i podróżnych w zakresie bezpieczeństwa przy jednoczesnej redukcji kosztów po stronie miejskiego budżetu. Z diodami LED, przyszłość tak naprawdę polega na „oświetlaniu” ludzi, i my w Thorn jesteśmy na to gotowi."

Model smart city 3D będzie rozwijany a projekt kontynuowany, zamierzamy prezentować go na wydarzeniach odbywających się na przestrzeni najbliższego roku. Celem jest integracja rzeczywistych danych miejskich z faktyczną reprezentacją oświetlenia miejskiego w przyszłości.

Jeśli mają Państwo ochotę doświadczyć jak działa Smart City Experience , proszę kliknąć ten link.

← POWRÓT