Home / O nas / Nowości i wydarzenia / Lista finalistów Zumtobel Group Awards ogłoszona!

Lista finalistów Zumtobel Group Awards ogłoszona!

 • Zumtobel Group Award 2014 Jurors
May 21, 2014

W tym tygodniu ogłoszono finalistów konkursu Zumtobel Group Awards 2014, jego celem jest uhonorowanie innowacyjnych projektów i pomysłów. Takich, które poprawiają jakość życia oraz wpisują się w zasadę zrównoważonego rozwoju danego środowiska.

Na krótkiej liście tegorocznej edycji znalazło się pięć projektów z kategorii Urbanistyka & Inicjatywa (Urban Developments & Initiatives), sponsorowanej przez Thorn Lighting. Ta kategoria konkursu skupia się na projektach miejskich, od planowania przestrzennego i rozwoju, po projekty społeczne mające za zadanie podniesienie jakości przestrzeni oraz jej walorów użytkowych.

Pięciu nominowanych w kategorii Urbanistyka & Inicjatywa to:

 1. ArchiAid, Sendai (Japonia) za “Architect Network to Support Reconstruction” (Architekci na rzecz odbudowy)
  Ten innowacyjny program łączy architektów i mieszkańców angażujących się w odbudowę obszarów mieszkalnych i tworzeniu warunków dla przemysłu, na fali odnowy jaka nastała po wielkim trzęsieniu ziemi z 2011 roku.
 2. Burgos & Garrido Arquitectos / Porras La Casta / Rubio & Á._Sala / West 8, za “Madrid Río”
  Ten projekt sprowadził madrycką obwodnicę pod ziemię, wyeliminował widoczny ruch samochodowy i tym samym zachował naturalne piękno rzeki Manzanares, przy okazji zwalniając ponad 150ha miasta.
 3. Elemental, Santiago (Chile), za “Pres Constitution”
  Ten ramowy plan rekonstrukcji w duchu zrównoważonego rozwoju został wdrożony w mieście Constitucion, Chile po tym gdy uderzyło weń tsunami w 2010 roku. Zawiera on m.in. projekt potężnego lasu nadbrzeżnego po to by w przyszłości zminimalizować efekt uderzenia fali tsunami.
 4. Research Institute for Humanity and Nature (Instytut Badań na rzecz Ludzkości i Natury), Kyoto (Japonia), za “Megacity Skeleton”
  Ten prototypowy projekt zabudowy mieszkaniowej ma za zadanie poprawę warunków życiowych w gęsto zaludnionych obszarach mieszkaniowych. Solidne domy prototypowe mają specjalnie zaprojektowane puste przestrzenie które umożliwiają wnikanie do wnętrza światła słonecznego, które podnosi jakość życia ich mieszkańców.
 5. Turenscape, Beijing (Chniy), za “Qunli Stormwater Park”
  Ten projekt doprowadził do ustanowienia nowego parku mokradeł w centrum Qunli New Town w Chinach. W parku ochronę znajdą delikatne ekosystemu a goście i mieszkańcy będą mogli go podziwiać z perspektywy wież widokowych i pasaży zawieszonych wysoko nad ziemią.

Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony na konferencji prasowej Zumtobel Group Award w Londynie 22 września 2014 roku. W oczekiwaniu na to wydarzenie napiszemy dla Państwa focus na temat każdego z nominowanych projektów. Zostaną one zamieszczone na naszej stronie internetowej.

Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat tegorocznych nagród i zobaczyć pełną listę nominowanych w wszystkich trzech kategoriach Zumtobel Group Award, zapraszamy do lektury pełnej informacji prasowej na www.zumtobel-group-award.com/en/957.asp

← POWRÓT