Home / O nas / Nowości i wydarzenia / Jasna przyszłość przed pomnikiem Księcia Alberta

Jasna przyszłość przed pomnikiem Księcia Alberta

  • A bright future for the Prince Consort statue
  • A bright future for the Prince Consort statue
  • A bright future for the Prince Consort statue
  • A bright future for the Prince Consort statue
May 12, 2014

Pomnik Księcia Alberta (Prince Consort) wygląda lepiej niż kiedykolwiek. Fakt ten zawdzięcza projektowi gruntownego odrestaurowania i zainstalowaniu najnowszej generacji oświetlenia od Thorn Lighting.

Zespół Thorn do iluminacji wykorzystał zimne, białe światło LED do podświetlenia dolnej części cokołu posągu i uwydatnienia tekstury całej rzeźby. Górny cokół i statua jest oświetlona ciepłym światłem LED, które ma uwydatnić detale i kolor reliefów wykonanych z brązu.

Jim Ashley-Down, Architectural Outdoor Lighting Key Account Manager w Thorn, mówi „Wysokie pomniki, takie jak ten, są trudne do iluminacji. Ciężko uniknąć powstawania cieni i utraty części detali, zwłaszcza w przypadku materiału jakim jest brąz. Musieliśmy także uszanować integralny charakter posągu, oznacza to, że nie mogliśmy zamontować żadnych opraw na samym posągu oraz jego cokole. Z przyjemnością mogę stwierdzić, że udało nam się pokonać wszystkie przeciwności i dostarczyć rozwiązanie, które podnosi walory estetyczne posągu. Jednocześnie uniknęliśmy efektu olśnienia kierowców i pobliskich budynków.”

Do efektywnego oświetlenia posągu Księcia Alberta użyto opraw Thorn, Mica i Band, które są osadzone w podłożu w bezpośrednim pobliżu statuy. Dodatkowo, użyto również słupków Thorn Hess, których zadaniem jest zapewnienie dodatkowego oświetlenia i pomoc w faktycznej, fizycznej ochronie pomnika.

Posąg, który pierwotnie stał na środku Holborn Circus, był przeszkodą i blokował pole widzenia kierowców. W związku z tym został przeniesiony w nowe, bezpieczniejsze miejsce tego samego placu. Ponowne odsłonięcie odbyło się 29 kwietnia z udziałem p. Fiony Woolf, burmistrz Londynu.

Więcej informacji na temat Thorn Lighting i naszych doświadczeń przy iluminacji ważnych budynków oraz pomników uzyskają Państwo od lokalnego przedstawiciela handlowego.

← POWRÓT