Home / O nas / Nowości i wydarzenia / Co dalej z programem Thorn Energy Partnership?

Co dalej z programem Thorn Energy Partnership?

  • What’s next for the Thorn Energy Partnership?
Jul 07, 2015

Opracowany w 2012 roku program Thorn Energy Partnership to wspólne przedsięwzięcie Thorn i profesjonalistów z dziedziny oświetlenia. Inicjatywa jest otwarta na zgłoszenia instalatorów i ekspertów budowlanych, celem jest promocja skuteczności energetycznej bez poświęcenia wydajności oświetlenia, przy jednoczesnej redukcji całkowitej emisji CO2 o 25 000 ton.

Wszyscy uczestnicy otrzymują wsparcie w postaci 2 letniego programu szkoleniowego. To szkolenie zapewnia im pozyskanie pogłębionej wiedzy, niezbędnej do skutecznego wdrażania schematów oświetleniowych ukierunkowanych na oszczędności energii, gwarantujących szybki zwrot poniesionych nakładów. Na sukces tej inicjatywy do tego momentu składa się ponad 500 partnerów, z których 48 otrzymało status brązowych, 16 srebrnych i 23 złotych partnerów, wszyscy z 7 krajów. Dodatkowo, w oparciu o raporty na temat zrealizowanych projektów, możemy szacować całkowitą redukcję emisji CO2 na poziomie 13 600 ton wynikającą z instalacji zaprojektowanych i wdrożonych przez naszych partnerów. Ta wartość to niewiele poniżej celu założonego na koniec roku 2015.

W połowie roku, cześć spośród pionierskich partnerów inicjatywy Thorn Energy Partnership doszła do końca swojego dwuletniego programu szkoleń. Zespoły z Włoch, pierwsi spośród absolwentów, świętowały ten sukces na wystawie Year of Light w Austrii. Wystawa miała swoją premierę w kwietniu i zbiegała się z rozpoczęciem międzynarodowego Roku Światła (Year of Light) ogłoszonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Prezentacja formy Thorn dotyczyła nowych produktów dla obszarów miejskich, oprawy Urba i FleXity oraz nowej, płaskiej oprawy panelowej przeznaczonej do montażu we wnętrzach Omega Pro. zaprezentowaliśmy również nową tożsamość handlową z wizualizacjami i zdjęciami naszych nowych opakowań. Punktem kulminacyjnym wystawy był trójwymiarowy model Smart City dostępny w trybie aplikacji internetowej.

"Jesteśmy niesamowicie dumni z faktu, iż pierwsi spośród naszych partnerów ukończyli już nasz kurs. Teraz naszym zadaniem jest odpowiedź na pytanie co dalej?” wyjaśnia Business Initiatives Manager Wolfgang Bernecker.

W celu znalezienia odpowiedzi na to pytania ambasadorzy programu Thorn Energy Partnership spotkali się 27-28 maja by przedyskutować i przepracować następne kroki programu. Celem spotkania było wyznaczenie wspólnej strategii by uzyskać moc i impet do zmierzenia się z przyszłymi wyzwaniami.

Wolfgang wyjaśnia "Mamy za sobą dwa bardzo owocne dni pełne pomysłów, teraz naszym zadaniem jest je wdrożyć."

Vlatka Duric, Field Marketing Manager na region Europy środkowo-wschodniej, dodaje "Mamy tak wiele pomysłów, które są bezpośrednim następstwem kliku intensywnych sesji warsztatowych, że z niecierpliwością oczekujemy reakcji naszych partnerów na moment, w którym wdrożymy je w życie."

Niektóre spośród historii sukcesu naszych partnerów w projekcie TEP znajdą Państwo w tej broszurze.

← POWRÓT